Закарпаття на долоні

Під час 3-х денної мандрівки Закарпаттям на Вас чекатимуть фантастичні краєвиди, унікальні дерев’яні храми в с. Пилипець, найкоштовніший природній скарб о.Синевироленяча ферма в с.Липча, центр лозоплетіння України – с.Іза, побудований в романтичному стилі замок Баронів Шернборнів, історія кохання замку Сент Міклош в с.Чинадієво, Унікальний зразок середньовічної архітектури замок “Паланок” в м. Мукачево, зразок укріплень бастіонного типу Ужгородський замок, термальні джерела в с. Косино та відоме давніми традиціями виноробства м. Берегово.
 1 день

Озеро Синевир або “Морське око” Карпат справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом українських Карпат. Озеро розташоване на висоті 989 м над рівнем моря. Вчені з’ясували, що Синевир утворився в післяльодниковий період, приблизно 10 000 років тому. В 60 м від його південно-східного берега схил пробиває струмочок озерної води. А живлять Морське Око чотири інших струмка та підводні джерела. Площа поверхні озера – близько 7 га, максимальна глибина – 22 м.

 
  2 день

Єдина в Україні оленяча ферма з’явилася у 1987 році. Помилуватися плямистими оленями нині приїжджають туристи не лише з України, а й з-за кордону. Територія господарства-пасовища, куди входить і частина лісу, – 57 гектарів. За огорожею є 168 оленів. Це миролюбні і добрі тварини. Олені стали ручними, хоча й свійськими їх важко назвати – усі інстинкти виживання на природі збереглися.

 

 


Село Іза Хустського району Закарпатської області називають столицею лозоплетіння. Всі місцеві жителі плетуть вироби з лози і продають їх прямо біля своїх будинків. Вміння передається від покоління до покоління. Дітей починають вчити основам із трьох років. Лозу ізяни вирощують на городах і купують в сусідніх селах. За сезон переробляють 2-3 тонни лози. 

 

 

Замок Шернборнів побудований в романтичному стилі, поєднуючи романські та готичні мотиви. Оригінальність його ще в тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 кімнати (кількість тижнів у році) і 12 входів (місяців)… Замок розміщений в центрі так званого англійського парку, який займає 19 га. У парку виростає безліч рідкісних видів рослин та дерев.

 


Сент Міклош. Замок Кохання – ось на що вирішив перетворити закарпатський митець цей маловідомий палац, адже в 1682 р. тут народилося найвеличніше кохання свого часу графа Імре Текелі та Ілони Зріні, яке змінило долю не тільки двох люблячих сердець, але й долю цілого народу. Вся Західна Європа затамувавши подих стежила за подіями, що відбувалися в стінах замку. Перша згадка про замок датується 1450 роком.


Дух свободи, волі і справедливості панує під склепіннями замку“Паланок”. Цей дух ширяє над замком і містом, немов відроджена легенда, немов нагадування про щось давно забуте, але вічне і головне. Романтику лицарьських подвигів нагадують ці просторі, колись сповнені бурхливим життям зали, таємничі підземелля…Замок це унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури у поєднанні різних стилів. Перші згадки датуються XI ст.

 

 3 день
  Ужгородський замок розташований в центрі міста на Замковій горі. Це унікальний зразок укріплень бастіонного типу на закарпатських землях, шедевр романського архітектурного стилю. Споруди фортеці відносяться до XII – XIII ст…

 

 

Термальна вода комплексу «Термальні води «Косино»  піднімається із свердловини глибиною 1190 метрів, далі, з глибини 90 метрів під землею мінералізована вода температурою 51°C. За своїм хімічним складом термальна вода багата на залізо, масова концентрація якого становить 1,62, натрій, калій, фтор, цинк та інші мікроелементи.
Місто Берегово розкинулося на берегах невеликої річки Вірке, у підніжжя гір, схили яких засаджені виноградниками. Воно відоме давніми традиціями виноградарства та виробництва вина. Це єдине місто Закарпаття, де переважаюча більшість населення угорської національності. Засновником міста був герцог Ламперт.

 

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.