До Софіївки через дельфіни, замки та фонтани

Під час мандрівки відвідаєте Меджибізьку фортецю, яка вражає своєю неприступність, м. Летичів, відоме мурованим замком, монастирем оо. Домініканів, м. Вінницю, познайомитись з його пам’ятками архітектури, участь у феєричному лазерному шоу на найбільшому плавучому фонтані Європи, а також знайомство із одним з найпрекрасніших місць України – Національний дендрологічний парк „Софіївка” м. Умань.
1 день

 Фортеця у Меджибожі – оборонне укріплення на Хмельниччині, в селищі Меджибіж між річками Південний Буг і Бужок (звідси і назва селища, “між двома Бугами”), одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України. Перша писемна згадка про Меджибіж,  датується 1146 роком (Іпатіївський літопис). Там згадується, що князь київський Ізяслав передав нинішній Меджибіж й ще чотири міста Святославу ВсеволодовичуПочинаючи з 1648 року, й на протязі цілого десятиліття, фортеця багато разів переходила з рук в руки. Нею володіли й ляхи, й козаки, й турки.

Перший дерев’яний замок у Летичеві був побудований у 1362 роцілитовськими феодалами які в той час володіли Болохівською землею. У 1434 році перейшов до Польщі і у 1466 році польським королем Стефаном Баторієм місту надане магдебурзьке право. У XV столітті Летичів залишався ареною боротьбу литовців з поляками. До наших днів збереглися замкові стіни по всьому периметру та одна башта. Велике прямокутне подвір’я оточували високі кам‘яні стіни з амбразурами, чотирма круглими по кутах та чотирикутною в’їзною вежами. З боку міста замок захищав земляний вал з частоколом. Між стінами замку та валом проходив глибокий рів з водою. Саме такою фортеця зображена на карті французького військового інженера Гійома де Боплана. Форпост оточений двома ставками з греблею та ще одною греблею на Бузі. Потужний оборонний вузол.

 Вінниця – це одне з найдавніших міст в Україні. Їй налічується більше 600 років. Свято-Преображенський кафедральний собор є національною пам’яткою архітектури і головним храмом Вінницької єпархії. Будівля розташована в історичному центрі міста, серед комплексу середньовічних фортифікаційних споруд, які складалися з монастирів єзуїтів, домініканців і капуцинів. Єзуїтський монастир(1610-1617)  –  розташований в центрі міста Вінниці на головній вулиці поруч з домініканським монастирем.
Фонтан Roshen — фонтан, збудований в руслі річки Південний Буг  у Вінниці. Це найбільший в Україні і в Європі плавучий фонтан. За оцінками експертів входить в десятку кращих і видовищних фонтанів світу. Задля встановлення фонтану та проведення реконструкції набережної були проведені роботи по розчистці русла річки Південний Буг. Під час трансляції вечірньої шоу-програми демонструється світло-музично-водяне шоу з використанням музики відомих композиторів сучасності та класики. Центральною композицією програми є сингл Сари Брайтман. Плавучий фонтан Roshen став одним з символів міста Вінниця та вже занесений до туристичних путівників по Україні.

2 день

  Національний дендрологічний парк „Софіївка” м. Уманьє одним з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ — першої половини ХІХ ст. Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області. Заснований парк у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії, і був подарований їй в день її янгола у травні 1802 року. Ідея створення парку в романтичному стилі з використанням римської і грецької міфології належала самій Софії. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, камінні гроти – все це можна побачити, відвідавши парк. Цей шедевр вражає відвідувачів своєю красою вже протягом 200 років. Туристичний сезон в Умані триває весь рік.

Потік відвідувачів не зменшується ні влітку, ні взимку. Старовинними алеями парку бродили Олександр Пушкін і Тарас Шевченко, Іван Котляревський і Сергій Волконський, Павло Пестель і Михайло Бестужев-Рюмін, Володимир Сосюра и Максим Рильський. Сотні наших славних земляків далекого і близького минулого відвідували цей парк. Автором топографічного й архітектурного проекту і керівником будівництва парку було призначено військового інженера Людвіга Метцеля.

 

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.