Замки Волині

Програма екскурсії передбачає відвідування одного із найбільших та найдавніших замків в Україні – Луцького замку, знайомство з його архітектурою, давнього та величного м. Володимира-Волинськогота його унікальних пам’яток а також архітектурний комплекс укріпленого Зимненського монастиря.
 Луцький замок (Замок Любарта)1340–1452 рр. Верхній замок – один із найбільших та найдавніших замків в Україні;  унікальна пам’ятка оборонної архітектури Волині XIII—XVI ст. Зараз замок використовують для проведення різноманітних свят та фестивалів. Також тут є підземний храм , гробниці, трапезна, підземні ходи, які за легендами колись простягалися уздовж значної частини міста. До складу оборонного комплексу входять В’їзна, Стирова та Владича башти, оборонні мури, шляхетський та єпископський будинки. Муровані з цегли з забутованим вапняком, оборонні мури та башти в первісному вигляді були триярусними і завершувалися зубцями-мерлонами з вузькими щілиноподібними бійницями для стрільби з луків. Із появою вогнепальної зброї в XV—XVI ст. оборонні споруди зазнали модернізації. Проміжки між зубцями закладено, башти та мури підсилено та надбудовано.

  Давню велич міста Володимира-Волинського засвідчують унікальні пам’ятки історії та архітектури, які збереглися до наших днів. Серед них варто виділити Свято Успенський собор (Мстиславів храм) – витвір давньоруської архітектури домонгольського періоду ХІІ століття, Церкву св.Василiя  ХІІІ-ХVст., яка є восьмипелюстковою ротондою (круглий храм), Христорiздвяний собор ( колишнiй костел єзуїтiв Серце Iсуса) – побудовано в стилi пiзнього бароко, архiтектор Мiхал Радземiнський, Костел Iоакiма та Анни (монастир капуцинiв),  Миколаївську церкву – типова для архітектури України та Польщі ХVII – XVIII ст.  Культові об’єкти такого зразка збереглися тільки в Володимир-Волинському та на острові Кіпр.

  Монастир прославився чудесами від чудотворного образу і святим життям Зимненських ченців. В Зимненському монастиріпроживали перші волинські святі – Стефан (1091-1094) і Амфілохий (1105-1121), що були тут єпископами. У монастирі поховані два православні єпископи Володимирські: Іосаф і Василій (за часів володіння Данила Романовича, 1222-1266). Архітектурний комплекс укріпленого монастиря складається з оборонних мурів з наріжними вежами, що утворюють захищене від зовнішніх нападів подвір’я. В центрі лінії північної стіни – монументальна споруда Успенської церкви, яка мала оборонний ярус над склепіннями і була накрита двосхилим шпичастим дахом з двома готичними фронтонами. На захід від церкви до північної стіни притулилася монастирська трапезна з маленькою церквою-каплицею. У центрі подвір’я, ймовірно, існувала триярусна дзвіниця, її фундаменти були знайдені під час археологічних розвідок. Існувала продумана система захисту споруд від негативного впливу підземних вод: дренажі, водоскиди, навіть фундаменти трапезної були побудовані у формі луків, аби не затримувати вільний вихід підземної води до заплави річки Луга.

  
  
  
  
  
  

 

Поділитися на facebook
Поділитися на google
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *