Спадщина Острозьких

 Під час мандрівки на Вас чекатиме один їз видатних архітектурних ансамблів, споруджених в Україні в XV-XVІІ ст. – Свято- Троїцький Межиріцький монастир,  а також замок князів Острозьких ХІІІ – ХVІ ст. – унікальний фортифікаційний ансамбль Волині, різноманітні музеї та Національний університет “Острозька академія”.

 З давніх – давен Острозька земля славиться своєю чарівною красою і великими православними святинями. Невід’ємною і святою сторінкою православного життя і духовної спадщини є Свято- ТроїцькийМежиріцький монастирВін один з видатних архітектурних ансамблів, споруджених в Україні в XV-XVІІ ст., в якому відображена волинська архітектура з елементами староукраїнського будівництва та готико-ренесансного стилю. Монастир заснували князі Острозькі. В XV ст. Василь Острозький (Красний) зводить муровані стіни замку, а в середині XV ст. (1454 р.) починається спорудження кам‘яної церкви, яка й дійшла до нашого часу. Святиню розбудовували протягом. XV–XVII ст.,  добре збереглася і постійно реставрується, вона складається з Троїцької церкви, келій, дзвіниці та житлового корпусу.


Перш за все Острог приваблює  мандрівників замком князів Острозьких  XІІІ – XVI ст. На території замку знаходяться такі цікаві обєкти, як Вежа Мурована (XIV століття), Кругла башта (XVI століття), Богоявленський собор (XV-XVI століття), надбрамна дзвіниця (1905) і фрагменти стін.  На території замку діє краєзнавчий музей, що має доволі унікальну колекцію. Окрім Острозького замку в місті вистачає пам’яток архітектури.  На окрему увагу  заслуговує Острозька синагога – одна з найстаріших у Східній Європі. Також,  Луцька башта (XVI ст.) та Татарська башта (XVI ст.). Місто приховує безліч таємниць і легенд. Окрім нього в місті ще є  чудовий краєзнавчий музеї, музей книги, нумізматики, та музей М. Островського. Щоб краще пізнати Острог, радимо обійти центральну частину міста пішки, зазираючи в провулки, де теж можуть ховатися відголоски колишньої величі. Також радимо завітати до Національного університету “Острозька академія”. Інтерес становить і закинутий парк, де колись було єврейське кладовище. Багато легенд ходить про підземелля Острога. Одна з них навіть розказує про “місто під містом”.

 

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.