Сходження на Говерлу

Програма екскурсії включає знайомство з пам’ятками архітектури древнього м. Рогатин, княжою столицею  – м. Галичмузеєм народної архітектури та побуту ПрикарпаттяМанявским скитом, а також на Вас чекатиме сходження на найвищу вершину Карпат г. Говерлу, знайомство з водоспадами Женецький Гук та Пробій, одним із туристичних центрів України м. Яремче та с. Рукомиш, яке відоме травертиновими скелями. 

         1 день

Батьківщина Роксолани – древнє місто Рогатин. Пам’ятками архітектури цього міста є кам’яна Церква Різдва Пресвятої Богородиці XII—XVIII ст., готично-ренесансовий костел Св. Миколая (1666), дерев’яна церква Святого Духа (1644-1645рр.). В церкві зберігся іконостас, створений на кошти Рогатинського братства в 1650 року. Це — перлина українського мистецт­ва XVII ст.


Княжа столиця –  місто Галич. На центральній площ встановлено пам’ятник Данилу Галицькому. Поряд з церквами Різдва Христового (ХІV-ХVІ ст.), Успіння Пресвятої Богородиці (ХVІ ст.), тут знаходяться згадана у Галицько-Волинському літописі Галичина могила, легендарна Княжа криниця, фундаменти величного кафедрального Успенського собору (ХІІ ст.) з місцем поховання князя Ярослава Осьмомисла та каплицею Св.Василія (ХV ст.).


Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття Він знаходиться на території давнього городища, на першій лінії оборонних валів, навпроти урочища Прокаліїв сад. Цей острівок народної архітектури знайомить відвідувачів з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кін. ХVІІ – поч. ХХ ст. Будівлі, що знаходься на території музею, свідчать про самобутність українського народного зодчества і водночас про його нерозривні зв’язки з традиціями будівельної культури слов’янських народів.


Манявський скит — православний монастир, заснований Йовом Княгиницьким у 1606 р. біля с. Манява. Архітектурний монастирський комплекс будівель становить ансамбль кам’яних і дерев’яних споруд, обгороджених високою кам’яною стіною з вежами й бійницями — вдалий синтез гірського рельєфу і фортифікаційних забудов. Майже на кілометровій відстані від мосту на р. Манявці, по лісовій дорозі, поряд зі Скитом знаходиться  – Блаженний камінь. Це місце молитви й очищення від скверни, це перше житло — скит, де поселилися “перші апостоли карпатського Підгір’я.

   2 день
 
Сходження на Говерлу. Справжньою природною прикрасою як Українських Карпат, так і всієї України є високогірний хребет Чорногора, у складі якого знаходится найвища точка України – гора Говерла (2061 м). Хребет Чорногора є головним ландшафтним компонентом та популярним екскурсійним об’єктом Українських Карпат, який відвідують тисячі туристів, альпіністів і вчених з багатьох країн світу. Комбінація зелених і синіх відтінків віддалених карпатських хребтів залишає в пам’яті людей, що побували на Говерлі, незабутнє враження. Звідси добре видно безліч гірських селищ, струмочків, озер, а також стежок, віялом сповзаючих з гір, що губляться в лісистих схилах.
 
  3 день                                      
 

Жене́цький Гук (Жене́цький водоспад) — водоспад в Українських Карпатах, на потоці Женець (ліва притока Пруту), між масивами хребтів Явірника і Хом’яка-Синяка (гірський масив Ґорґани), біля сіл Микуличин і Татарів (Надвірнянський район, Івано-Франківська область). Розташований на території Карпатського національного природного парку. Водоспад Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.


 
 
 
 
 
 
 
 
Водоспад Пробій, скелі, мальовничі краєвиди, народні промисли щорічно притягують тисячі туристів до міста Яремча, яке є одним з туристичних центрів України. На південній околиці міста Яремча Надвірнянського району у межах каньоноподібної ділянки долині ріки Прут спостерігається каскад порогів, що завершується водоспадом висотою 5 метрів, який гармонійно доповнює мальовничий краєвид довкілля. Над водопадом збудований міст, з якого дуже зручно спостерігати цей чудовий об’єкт.
Село Рукомиш розташоване на правому березі р. Стрипа, славиться  родовищами травертину. У селі зберігся храм колишнього печерного монастиря (вважають, що перші ченці поселились тут наприкінці 13 століття). Є мурована церква святого Онуфрія 1768 р. У ній зберігається скульптура цього святого 18 століття –  роботи славетного І.Г.Пінзеля,  «фіґура» Матері Божої, Хресна дорога (2007).

 

 

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *