Замки Волині

Програма екскурсії передбачає відвідування одного із найбільших та найдавніших замків в Україні – Луцького замку, знайомство з його архітектурою, давнього та величного м. Володимира-Волинськогота його унікальних пам’яток а також архітектурний комплекс укріпленого Зимненського монастиря.
 Луцький замок (Замок Любарта)1340–1452 рр. Верхній замок – один із найбільших та найдавніших замків в Україні;  унікальна пам’ятка оборонної архітектури Волині XIII—XVI ст. Зараз замок використовують для проведення різноманітних свят та фестивалів. Також тут є підземний храм , гробниці, трапезна, підземні ходи, які за легендами колись простягалися уздовж значної частини міста. До складу оборонного комплексу входять В’їзна, Стирова та Владича башти, оборонні мури, шляхетський та єпископський будинки. Муровані з цегли з забутованим вапняком, оборонні мури та башти в первісному вигляді були триярусними і завершувалися зубцями-мерлонами з вузькими щілиноподібними бійницями для стрільби з луків. Із появою вогнепальної зброї в XV—XVI ст. оборонні споруди зазнали модернізації. Проміжки між зубцями закладено, башти та мури підсилено та надбудовано.

  Давню велич міста Володимира-Волинського засвідчують унікальні пам’ятки історії та архітектури, які збереглися до наших днів. Серед них варто виділити Свято Успенський собор (Мстиславів храм) – витвір давньоруської архітектури домонгольського періоду ХІІ століття, Церкву св.Василiя  ХІІІ-ХVст., яка є восьмипелюстковою ротондою (круглий храм), Христорiздвяний собор ( колишнiй костел єзуїтiв Серце Iсуса) – побудовано в стилi пiзнього бароко, архiтектор Мiхал Радземiнський, Костел Iоакiма та Анни (монастир капуцинiв),  Миколаївську церкву – типова для архітектури України та Польщі ХVII – XVIII ст.  Культові об’єкти такого зразка збереглися тільки в Володимир-Волинському та на острові Кіпр.

  Монастир прославився чудесами від чудотворного образу і святим життям Зимненських ченців. В Зимненському монастиріпроживали перші волинські святі – Стефан (1091-1094) і Амфілохий (1105-1121), що були тут єпископами. У монастирі поховані два православні єпископи Володимирські: Іосаф і Василій (за часів володіння Данила Романовича, 1222-1266). Архітектурний комплекс укріпленого монастиря складається з оборонних мурів з наріжними вежами, що утворюють захищене від зовнішніх нападів подвір’я. В центрі лінії північної стіни – монументальна споруда Успенської церкви, яка мала оборонний ярус над склепіннями і була накрита двосхилим шпичастим дахом з двома готичними фронтонами. На захід від церкви до північної стіни притулилася монастирська трапезна з маленькою церквою-каплицею. У центрі подвір’я, ймовірно, існувала триярусна дзвіниця, її фундаменти були знайдені під час археологічних розвідок. Існувала продумана система захисту споруд від негативного впливу підземних вод: дренажі, водоскиди, навіть фундаменти трапезної були побудовані у формі луків, аби не затримувати вільний вихід підземної води до заплави річки Луга.

  
  
  
  
  
  

 

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *